TMiD i Targi INRE w samym sercu Warszawy!

Podziel się

Zapraszamy na ostatnią w tym roku, jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów oraz Targi Nieruchomości Inwestycyjnych INRE w EXPO XXI. 14 i 15 października będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie ogromnej dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Targi Mieszkań i Domów w Warszawie! 

Powiew optymizmu z wiosny tego roku zamienił się na rynku mieszkaniowym w istne samum – jakby nastrój rynku próbował oddać warunki pogodowe i dorównać im temperaturą…. Do końca sierpnia deweloperzy na siedmiu największych polskich rynkach (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice) sprzedali niemal tyle samo lokali, ile w całym 2022 roku! Tymczasem nowych mieszkań w ofercie przybywa trzy razy wolniej, bo deweloperzy wprowadzają do sprzedaży o ponad 30% mieszkań mniej niż finalizują transakcji. Analitycy portalu Otodom wyliczają, że gdyby tempo sprzedaży się utrzymało, a firmy deweloperskie nie wprowadzały nowych lokali na rynek, wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie zniknęłyby z oferty w zaledwie 4 miesiące. Ten wzmożony ruch – to oczywiście w ogromnej mierze efekt wprowadzenia w życie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Jeszcze przed jego startem do biur sprzedaży ruszyli ci, którzy nie spełniają jego kryteriów, ale nosili się z zamiarem zakupu mieszkania – w obawie przed wzrostem cen. (Mieli rację: w ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu wzrosły o kilkanaście procent, w Warszawie i Poznaniu – o odpowiednio 9% i 8%.) Zaraz za nimi w biurach pojawili się ci, którzy odkładali decyzję z zakupem do momentu uruchomienia programu BK2%, a
także ci, którzy kupować mieszkania teraz nie zamierzali, ale w tak sprzyjających okolicznościach postanowili wykorzystać okazję. Stąd zainteresowanie zakupem nawet dwudziestolatków o bardzo ubogiej historii zatrudnienia, a w zawiązku z tym minimalnej (na normalnych warunkach komercyjnych) zdolności kredytowej. Pędzący popyt, niepokojąco malejąca podaż – szczególnie mniejszych i średnich metraży w segmencie popularnym – i wzrost cen, jakiego dynamiki nie widzieliśmy na słupkach od kilku lat. Czeka nas bardzo gorąca jesień! Nie tylko za oknem… Warto zatem szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić zmienione możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych. No i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując
deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na jesiennych Targach Mieszkań i Domów. W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą deweloperów (m.in. DeveloperGroup, Expobud, Matbud, Newlink, Nova-Development, Skanska Residential Development, SMB Natolin, VINCI Immobilier) i agencji nieruchomości (m.in. Alfa Home, RE/MAX Astra) także tych oferujących inwestycje zagraniczne. Liczne grono wystawców stanowić będą firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: Budizol, Castor, Logbar, Osiedle Silva. Na stoiskach doradców kredytowych i banków (m.in. Bona Fidei, Kredyt Inwest, mFinanse, Monika Urbanek Kredyty Hipoteczne, Notus Finanse, Phinance) można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu. Wśród uczestników targów nie zabraknie firm oferujących elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz (ArtVik, Engo Controls, IKEA) a także architektów (m.in. Monika Jabłońska Design, oda.eco, Studio Projektowe Olivia Design). Sektor SmartExpo, oferujący inteligentne rozwiązania dla domu będzie reprezentowany m.in. przez firmy CMSI i Keemple Polska. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy.


Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż 2 sale seminaryjne: Strefa Zakupu, Strefa Finansów. W pierwszej z nich eksperci z Kancelarii Prawnej Graś i Wspólnicy podpowiedzą, jak bezpiecznie kupić mieszkanie, a z pozostałymi ekspertami będzie można porozmawiać o tym, jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze oraz jak nie stracić na wynajmie nieruchomości. W Strefie Finansów przedstawiciele instytucji finansowych, m.in. eksperci mFinanse, Phinance czy Kredyt Inwest doradzą, jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców Bezpieczny Kredyt 2%. W Strefie Porad otwartej podczas obydwu dni targów architekt wnętrz Krzysztof Ziółkowski podzieli się swoją wiedzą o tematyce związanej z projektowaniem i aranżacją wnętrz. Podpowie też, jak prawidłowo zaaranżować przestrzeń mieszkalną lub usługową. Natomiast eksperci Just Like Home podpowiedzą, co zrobić, żeby wynająć swoje mieszkanie z większym zyskiem, jak zabezpieczyć interesy wynajmującego, na co zwrócić uwagę przy doborze najemcy itp. W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić już wybudowane, wykończone i wyposażone mieszkania z oferty wystawców.

Partnerem Targów Mieszkań i Domów jest IKEA.

W tym samym czasie na terenie EXPO XXI obędzie się kolejna edycja Targów Nieruchomości Inwestycyjnych INRE. Targi poświęcone są wszystkim typom polskich i zagranicznych nieruchomości inwestycyjnych: condo i aparthotelom, domkom całorocznym czy mikroapartamentom. Targom towarzyszy bogaty program merytoryczny dla potencjalnych inwestorów.

Targi Nieruchomości Inwestycyjnych INRE

Po długim przestoju spowodowanym najpierw pandemią, potem wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą, a przede wszystkim drastycznym inflacyjnym skokiem kosztów kredytów hipotecznych, rynek mieszkaniowy doświadcza właśnie szturmu klientów na biura sprzedaży i agencje nieruchomości. Poluzowanie zapisów Rekomendacji S KNF w pierwszej połowie roku, a przede wszystkim uruchomienie 1 lipca rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% spowodowały nagły wzrost popytu na mieszkania – nie tylko te pierwsze, objęte rządowymi dopłatami. Jeszcze przed startem programu decyzje o zakupie przyspieszyli ci, których program nie obejmował, a którzy postanowili przyspieszyć realizację planu przed spodziewanymi wzrostami cen. Mieli rację: w ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu wzrosły o kilkanaście procent, w Warszawie i Poznaniu – o odpowiednio 9% i 8%. Deweloperzy nie mają wystarczającej liczby gotowych lub budowanych mieszkań, by zaspokoić rosnące potrzeby- rosnący popyt napędza więc wzrost cen. Wobec coraz większych kwot, z jakimi trzeba się liczyć przy zakupie, inwestowanie w „zwykłe” mieszkania, na przykład z myślą o ich najmie (ceny najmu w największych miastach po ubiegłorocznych dramatycznych wzrostach wyraźnie się stabilizują) przestaje być koncepcją tak intratną jak jeszcze kilka lat temu. Po dwóch ostatnich decyzjach Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp procentowych oszczędności trzymane na bankowych kontach czy lokatach także nie zapewniają już nie tylko stabilnego zysku, ale nawet ochrony przed inflacją. Banki zdecydowanie obcięły oprocentowanie depozytów i lokat (dziś trudno znaleźć ofertę w granicach 7%, choć latem wiele instytucji kusiło nawet 10%; we wrześniu średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wyniosło 6,11%), za to znacznie zaostrzyły warunki, na których można z nich korzystać. Gdzie zatem lokować oszczędności, by nie zjadała ich inflacja? Od wielu lat na szczycie odpowiedzi na tak zadane pytanie znajdują się nieruchomości. W aktualnej sytuacji może jednak warto poszukać alternatywy dla mieszkania z rynku pierwotnego? Interesująco wygląda rynek nieruchomości wakacyjnych i tzw. second homes. Po latach ustabilizowany, rozpoznany – i przez inwestorów, i przez operatorów – zachęca nowymi inwestycjami w pięknych zakątkach Polski. Własny apartament w dobrze zarządzanym hotelu nad morzem lub w górach – to nie tylko sposób na swoje miejsce w ulubionym zakątku i bezproblemowe wakacje. To przede wszystkim sposób na całkiem realny przychód bez konieczności martwienia się o najemców, remonty czy ściąganie czynszu. Coraz częściej nie tylko w miesiącach wakacyjnych. Zwłaszcza że, jak podaje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, aż 77% polskich hotelarzy dobrze ocenia tegoroczny sezon wakacyjny – choć początek roku nie nastrajał do tak optymistycznych ocen. A może warto poznać możliwości zainwestowania tam, gdzie słońce świeci przez większość roku?


Jeśli zatem myślisz o inwestowaniu w nieruchomości, niezależnie czy polskie czy bardziej odległe- koniecznie sprawdź co oferują Wystawcy Targów Nieruchomości Inwestycyjnych! A będzie z czego wybierać. W imprezie weźmie udział blisko 30 uczestników, którzy zaprezentują nieruchomości z różnych części Polski ( m.in. BPI Real Estate, Geo Propoerty Group, Grupa Tom Nieruchomości, Juno Lake II, Peninsula Property, Portofino Residence, PRIMS), Hiszpanii (m.in. Alegria Real Estate, CasaViva.pl, Costa Dream Home, Datacasas Proptech, Garu Inversiones Ciel, Marbella Houses, Mirador de Estepona Hills, Propertissimo, Villas de diseno), Cypru (m.in. Heritage Island Estates, MyMove Cyprus, Niron Invest Group, Olias Homes), Czarnogóry, Albanii czy Turcji. Nie zabraknie też ofert z bardziej egzotycznych zakątków świata jak Zanzibar, Meksyk, czy Emiraty Arabskie (Zanglory Investments, Homexico, Elite Dream, Tekce). Na stoiskach wystawców będzie można poznać najlepsze nieruchomości, obliczyć szacunkową opłacalność danej inwestycji, ustalić wstępny plan inwestycyjny oraz nawiązać współpracę. INRE to jednak nie tylko wystawa i stoiska- to również dawka wiedzy z zakresu inwestowania w postaci otwartych wykładów, prelekcji oraz dyskusji w panelach. Eksperci branży, którzy od wielu lat aktywnie inwestują, doradzają i pomagają pomnażać kapitał spotkają się ze wszystkimi zainteresowanymi w dedykowanej Strefie Inwestycji. Pierwszy dzień targowych prelekcji otworzy wykład Kuby Karlińskiego- przedsiębiorcy, dewelopera, autora podcastu Inwestorium i autora książki „Zarabiajmy na nieruchomościach”, którą będzie podpisywał na swoim stoisku. Sekrety i niuanse inwestowania w nieruchomości zdradzą podczas swoich prelekcji także Patrycja Burglin- Surowiecka z Just Like Home oraz Agnieszka Mikos (Polka Inwestuje). W Strefie Inwestycji wystąpią także przedstawiciele firm oferujących zagraniczne inwestycje, przybliżając charakterystykę i specyfikę każdego z regionów prezentowanych na Targach.

Wstęp na Targi jest bezpłatny!

 


 

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego dzielenia się pasją do rynku nieruchomości! 

Targi Mieszkań i Domów Warszawa Targi Nieruchomości Inwestycyjnych INRE