Udane zakończenie wiosennego sezonu targowego

Podziel się

Warszawska edycja Targów Mieszkań i Domów była ostatnią na trasie niezwykle udanego wiosennego sezonu targowego Nowego Adresu.

W imprezie wzięło udział blisko 60 wystawców: deweloperów, pośredników, firm budujących domy, instytucji finansowych i firm z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz. Silną grupę uczestników imprezy stanowiły firmy oferujące możliwość zakupu nieruchomości poza granicami kraju: w Hiszpanii, Grecji, Czarnogórze i na Cyprze.
Szeroki przekrój wystawców, bogaty program merytoryczny, atrakcje przygotowane przez uczestników oraz zapowiedzi uruchomienia nowego rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% spowodowały, że targi zostały odwiedzone przez tysiące zwiedzających.
Do dyspozycji gości oddano aż 3 sale seminaryjne, a każda z nich pękała w szwach- oznacza to, że po chwilowej stagnacji kupujący powrócili na rynek i są głodni wszelkiej wiedzy, która pomoże im podjąć właściwe decyzje. W Strefie Zakupu odbyły się prelekcje na tematy związane z umowami deweloperskimi, bezpieczeństwem zakupów na rynku nieruchomości, zakupem pod wynajem czy współpracy z architektami. Strefa Finansowa została właściwie zdominowana przez tematy dotyczące aktualnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych w kontekście programu Pierwsze Mieszkanie. Niezwykle trafioną nowością na targach była Strefa inwestycji Zagranicznych, w której specjaliści lokalnych rynków opowiadali o zawiłościach i zaletach zakupu mieszkań i domów w Hiszpanii, Grecji, Włoszech i Cyprze.
Poza salami seminaryjnymi zwiedzający mogli liczyć na pomoc specjalistów w Strefie Porad.

Licznie odwiedzana przez zwiedzających i wystawców była przygotowana w kooperacji z Miastem st. Warszawa Strefa Miejska, w której Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa prezentowało oferty sprzedaży i najmu miejskich nieruchomości.

Targi Mieszkań i Domów wracają do EXPO XXI już jesienią. 14 i 15 października odbędzie się kolejna edycja tego lubianego przez wystawców i zwiedzających wydarzenia. Jesiennej edycji towarzyszyć będzie 2. odsłona Targów Inwestycyjnych INRE, ale to nie koniec niespodzianek i nowości, o których będziemy informować wkrótce!